Twój koszyk jest pusty
Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Regulamin

 

I Postanowienia ogólne

 

 1. Niniejszy regulamin dotyczy Sklepu Internetowego pro-apteka.pl (dalej zwanego Sklepem Internetowym), prowadzonego przez Aptekę PRO-FAMILIA T.Wapiński Z.Sobieszczański i wspólnicy SP.J. z siedzibą przy ul. Witolda 6B 35-302 Rzeszów o numerze NIP: 8133639811, REGON: 180635026, dostępnego pod adresem: www.pro-apteka.pl
 2. Apteka PRO-FAMILIA posiada zezwolenie na prowadzenie apteki stacjonarnej przy ul. Witolda 6B w Rzeszowie, która jest odpowiedzialna za obsługę Sklepu Internetowego, wydane przez Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Rzeszowie o nr FARZ-DA.8520.1599.2012.
 3. Każdy użytkownik korzystający ze Sklepu Internetowego akceptuje poniższe informacje oraz postanowienia zawarte w niniejszym regulaminie.

 

II Użytkownicy Sklepu Internetowego
 

 1. Użytkownikiem Sklepu Internetowego może być wyłącznie pełnoletnia osoba fizyczna albo osoba prawna, bądź jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która przystępując do składania zamówienia w pełni akceptuje regulamin.

 2. Przeglądanie listy dostępności i opisów produktów w Sklepie Internetowym nie wymaga rejestracji.

 3. Rejestracja Użytkowników potrzebna jest do złożenia zamówienia na produkty oferowane w Sklepie Internetowym pro-apteka.pl

 4. Dane osobowe Użytkowników wykorzystywane są wyłącznie w celu:

 • wykonania zamówienia (tj. w szczególności przesłania produktu na określony przez użytkownika adres, wystawienia faktury lub paragonu, itp.)

 • wysyłania newslettera informującego o promocjach bądź nowych produktach, jak również o artykułach z dziedziny ochrony zdrowia

 1. Dane osobowe użytkowników są chronione i nie udostępniane osobom trzecim zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002.101.926 z późn. zm.).

 2. Użytkownik Sklepu Internetowego ma wgląd w swoje dane osobowe oraz możliwość ich edycji. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne.

 

III Oferowane produkty

 

 1. Ofertę Sklepu Internetowego stanowią leki, suplementy diety, wyroby medyczne, produkty kosmetyczne, pielęgnacyjne, akcesoria oraz inne produkty dostępne w aptece. Wszystkie produkty zostały dopuszczone do obrotu na terenie RP na podstawie stosownych przepisów prawa i decyzji właściwych władz administracyjnych. Wszystkie produkty zostały nabyte od uprawnionych podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami i są przechowywane w warunkach określonych odpowiednimi przepisami prawa oraz są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych.

 2. Sklep Internetowy nie prowadzi wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych lub wyrobów medycznych na receptę. Leków na receptę nie można zamówić przez Internet.

 3. Sklep Internetowy nie prowadzi wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych, można je zamówić przez Internet ale odbiór może odbywać się wyłącznie osobiście w prowadzonej Aptece PRO-FAMILIA przy ul. Witolda 6B w Rzeszowie.

 4. Wszystkie użyte w Sklepie Internetowym nazwy produktów, marek, znaki graficzne są własnością firm farmaceutycznych.

 5. Opisy produktów w Sklepie Internetowym posiadają formę skróconego opisu. Przed użyciem produktu należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W niektórych przypadkach zdjęcia produktów mogą być nieaktualne ze względu na często zmieniającą się szatę graficzną opakowań - zawartość produktu pozostaje jednak niezmienna.

 6. Zarówno Sklep Internetowy jak i Apteka PRO-Familia z siedzibą w Rzeszowie nie ponoszą odpowiedzialności za niewłaściwe z przeznaczeniem użycie zakupionych przez Użytkowników produktów, ani za skutki błędnej interpretacji treści ulotek dołączonych do opakowania Produktów.

 7. Ceny produktów dostępnych w Sklepie Internetowym mogą się różnić od ceny produktów dostępnych w aptece stacjonarnej.

 8. Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo do organizowania promocji i wyprzedaży, w których ilość produktów może być ograniczona.

 9. Oferta poduktowa/cenowa w Sklepie Internetowym dostępna jest do czasu wyczerpania zapasów.

 10. Umowa o świadczenie usług drogę elektroniczą zawierana jest na czas nieokreślony.

 11. Klient Sklepu Internetowego może zamówić maksymalnie 10 sztuk wybranego produktu. W przypadku przekroczenia ilości sztuk, Apteka PRO-FAMILIA może samodzielnie zdecydować czy realizuje takie zamówienie czy anuluje produkt z zamówienia.

 12. Sklep Internetowy informuje, że nie prowadzi sprzedaży oferowanych produktów do dalszej odsprzedaży.

  W związku z faktem, iż zadaniem apteki jest prowadzenie obrotu detalicznego i zaopatrywanie ludności, stwierdzA się, iż dokonywanie sprzedaży dla podmiotów gospodarczych na podstawie faktury VAT kosmetyków, suplementów diety i wyrobów medycznych do innych podmiotów niż ludność stoi w sprzeczności z art.87 ust.2 i art.68 Prawa farmaceutycznego.

 13. Wszystkie informacje zawarte w szczegółach produktu, a w szczególności dotyczące liczby zamawianych sztuk są wiążące  i przypisane do każdego z klientów bez względu na liczbę zamówień, które składa.

   

  IV Zamówienia

1. Wszystkie ceny w Sklepie Internetowym są cenami Brutto (z uwzględnionym podatkiem VAT).

2. Aby złożyć zamówienie w Sklepie Internetowym Użytkownik zobowiązany jest prawidłowo wypełnić formularz zamówienia dostępny w Sklepie Internetowym. W formularzu należy uzupełnić imię i nazwisko zamawiającego, adres, dane kontaktowe do wysyłki produktu, telefon, adres e-mail oraz wybrać formę płatności i dostawy.

3. Użytkownik Sklepu Internetowego po prawidłowym złożeniu zamówienia otrzymuje wiadomość na adres e-mail podany przy rejestracji ze szczegółami złożonego zamówienia.

4. O dalszej realizacji zamówienia Użytkownik Sklepu zostaje poinformowany drogą mailową.

5. Przyjmowanie i realizacja zamówień odbywa się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

6. Rozpoczęcie realizacji zamówienia zaczyna się od wysłania do użytkownika Sklepu Internetowego wiadomości e-mail ze statusem zamówienia ustawionym na 'Kompletowanie zamówienia". Status ten ustawiany jest niezwłocznie po zaksięgowaniu kwoty wynikającej z zamówienia na koncie Sklepu Internetowego poprzez dokonanie zapłaty za pomocą jednej ze wskazanych w pkt.5 ppkt.1 form płatności, albo w trakcie złożenia zamówienia przy wyborze przesyłki za pobraniem lub odbiorem osobistym.

Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 14.00 oraz w soboty, niedziele i dni świąteczne, rozpatrujemy od godz. 9.00 następnego dnia roboczego.

Czas realizacji zamówienia wynosi standardowo od 2 do 4 dni roboczych (z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy) od daty ustawienia statusu zamówienia na "Kompletowanie zamówienia", o którym zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Status ten ustawiany jest:

 • przy przedpłacie za pomocą płatności online lub przelewem tradycyjnym - w momencie zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym
 • przy przesyłce za pobraniem lub odbiorze osobistym - w momencie odnotowania przyjęcia zamówienia przez administratora Apteki

Jeżeli wybraliście Państwo odbiór osobisty to zamówienie można odebrać w momencie otrzymania informacji drogą mailową ze statusem zamówienia: "Zamówienie do odebrania"

7. Zamówiony produkt wysyłany jest w ciągu 24 do 96 godzin od wysłania statusu 'Kompletowanie zamówienia'. Jeżeli, z przyczyn niezależnych od Sklepu Internetowego, w szczególności takich jak warunki atmosferyczne, awarie prądu i sieci teleinformatycznych, czas wysłania produktu uległby wydłużeniu Użytkownik zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie drogą mailową lub telefoniczną.

8. Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadkach gdy:

 • użytkownik wybierający formę przedpłaty na konto bankowe Sklepu Internetowego nie dokona płatności w terminie 5 dni od złożenia zamówienia

 • formularz zamówienia nie zostanie poprawnie wypełniony, a Sklep Internetowy nie może skontaktować się z osobą składająca zamówienie

 • leki zawierające substancje odurzające zostały zamówione w znacznej ilości i mogą być nadużywane, lub w przypadku przekroczenia ograniczeń ilościowych zamówienia zawartych w opisie produktu

 • produkt został wycofany z obrotu na terenie RP lub nie jest możliwe jego dostarczenie z winy producenta, hurtownika itd.

 • zostanie naruszony lub nieprzestrzegany Regulamin Sklepu Internetowego, w szczególności w zakresie podania danych Użytkownika lub podania ich w niepełnej formie

9. Jeżeli Sklep nie jest w stanie zrealizować zamówienia Kupującego (incydentalna niezgodność stanów magazynowych bądź incydentalne uszkodzenie towaru), niezwłocznie, najpóźniej w terminie 5 (pięciu) dni roboczych licząc od daty złożenia zamówienia, zawiadomi o tym Kupującego i zwróci Kupującemu uiszczoną przez niego cenę za brakujący/uszkodzony towar.

10. Do każdej przesyłki dołączany jest paragon fiskalny lub na życzenie użytkownika Sklepu faktura VAT. Warunkiem wystawienia faktury jest poprawne uzupełnienie formularza związanego z wystawieniem faktury VAT. Faktury VAT wystawiane są wyłącznie na osoby prywatne.

 

V Płatności i dostawa

 

 1. Użytkownik Sklepu składający zamówienie może wybrać jedną z trzech form płatności: przelew bankowy realizowany za pośrednictwem firmy Payu SA, przesyłkę za pobraniem, kiedy to płatność następuje w momencie dostarczenia przesyłki lub płatność przy odbiorze osobistym.

 2. W przypadku braku wpłaty w przeciągu 10 dni licząc od daty złożenia zamówienia, zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

 3. Zamówiony przez użytkownika Sklepu produkt wysyłany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL bądź przygotowany jest do odbioru przez Użytkownika Sklepu w aptece stacjonarnej na ul. Witolda 6B (budynek administracyjny) w Rzeszowie.

 4. Produkty wysłane za pośrednictwem firmy kurierskiej dostarczone zostają w przeciągu 1 do 3 dni roboczych od daty nadania przesyłki.

 5. Użytkownik Sklepu pokrywa koszty przesyłki produktów na podstawie aktualnego cennika dostępnego w Sklepie Internetowym. Koszty przesyłki doliczane są do każdego zamówienia na etapie jego zamawiania w zależności od opcji przesyłki jakie Użytkownik Sklepu wybierze. W przypadku opcji Odbioru osobistego koszty przesyłki nie są wliczane.

 6. Sklep Internetowy zapewnia wysyłkę produktów w standardowym opakowaniu zabezpieczającym przed ewentualnymi uszkodzeniami, nie ponosi jednak odpowiedzialności za zniszczenie towaru lub jego uszkodzenie w stopniu wykluczającym jego zwykłe wykorzystanie z winy kurierów.

 7. Przed odbiorem przesyłki od kuriera Użytkownik zobowiązany jest sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan opakowania. W przypadku, gdy przesyłka nosi znamiona uszkodzenia należy odmówić przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktować się ze Sklepem Internetowym za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie w celu poinformowania o uszkodzonej przesyłce.

 8. W przypadku nieodebrania przez Użytkownika Sklepu przesyłki z uwagi na jej uszkodzenie Sklep Internetowy ponownie wyśle Użytkownikowi zamówiony towar w ciągu 6 dni roboczych od dnia otrzymania uszkodzonej przesyłki.

 9. W przypadku gdy zamówienie nie może zostać poprawnie i terminowo doręczone z winy użytkownika (błędny adres, odmowa przyjęcia), Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo obciążenia Użytkownika kosztami transportu (również powrotnego) zgodnie z aktualnym cennikiem umieszczonym w Sklepie. Dodatkowa opłata związana z przeadresowaniem przesyłki z winy Użytkownika (błędnie podany adres doręczenia w formularzu) również obciąża konto Użytkownika.

 10. Przesyłki realizujemy wyłącznie na terenie kraju.

 

VI Zwroty i reklamacje

 

 1. Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2004r. Nr 53 poz 533 z późń. zm.), produkty lecznicze i wyroby medyczne mogą być zwracane do apteki wyłącznie z powodu wady jakościowej lub niewłaściwego ich wydania. Zwrócone towary Sklep Internetowy przyjmuje pod warunkiem ich odesłania przez Użytkownika w oryginalnym opakowaniu, z oryginalnymi banderolami, bez jakichkolwiek znamion ingerencji w ich konstrukcję lub korzystania z towaru.

 2. Każdemu Użytkownikowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego i korzystającemu ze Sklepu Internetowego przysługuje na podstawie obowiązujących przepisów prawa prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny, w nieprzekraczalnym terminie 14 dni liczonych od dnia otrzymania przez konsumenta towaru. Termin uznaje się za dotrzymany, jeżeli przed jego upływem konsument wyśle oświadczenie o odstąpieniu na adres Spółki prowadzącej Sklep Internetowy. Wyjątek stanowią produkty przecenione z krótkim, wskazanym w opisie produktu,  terminem ważności.

 3. Użytkownik Sklepu Internetowego odsyła produkt wraz z dowodem jego zakupu (paragon, faktura VAT).

 4. Koszty zwrotu pokrywa Użytkownik Sklepu Internetowego, natomiast apteka zwraca Użytkownikowi cenę sprzedaży produktu (bez kosztów przesyłki) na rachunek wskazany przez Użytkownika w terminie 5 dni od dnia otrzymania od Użytkownika przesyłki z reklamowanym produktem.

 5. W przypadku nie uznania reklamacji za zasadną lub stwierdzenia uszkodzenia towaru z winy kupującego, Sklep Internetowy nie zwraca Użytkownikowi uiszczonej ceny. Na zlecenie kupującego, przesłane w formie pisemnej lub elektronicznej, Sklep Internetowy odsyła ponownie towar na koszt kupującego.

 6. W przypadku zaginięcia lub uszkodzenia przesyłki kurierskiej, Sklep Internetowy wszczyna postępowanie reklamacyjne (na postawie protokołu szkody spisanego przy doręczeniu przesyłki). Odszkodowanie za przesyłkę i produkt wypłacane jest Kupującemu po otrzymaniu pisemnego rozpatrzenia reklamacji z firmy kurierskiej, tj. nie później, niż po 60 dniach od daty złożenia reklamacji przez Sklep Internetowy.

 7. Klient może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Klient może złożyć swoją skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

 

VII Treści dostępne w Sklepie Internetowym

 

 1. Informacje o tematyce zdrowotnej i farmaceutycznej publikowane w Sklepie Internetowym mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako porady medyczne bądź zalecenia w zakresie leczenia. Przed zastosowaniem jakichkolwiek leków należy każdorazowo skonsultować się z lekarzem oraz przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do każdego leku. Użytkownik Sklepu Internetowego kierując się wyłącznie informacjami uzyskanymi za pośrednictwem Portalu działa na własną odpowiedzialność.

 

VIII Informacje końcowe
 

 1. Administrator Sklepu Internetowego informuje, iż w trakcie świadczenia usługi w systemie informatycznym użytkownika są umieszczane pliki "cookies". Umieszczenie plików "cookies" w systemie informatycznym użytkownika jest konieczne do prawidłowego realizowania usług za pośrednictwem Sklepu Internetowego.

 2. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w następstwie przerwy lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu Sklepu Internetowego, zaistniałych z przyczyn od niego niezależnych.

 3. Administrator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu w każdym czasie. O każdej istotnej zmianie Regulaminu Administrator powiadomi Użytkowników z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem.

 4. Wszelkie spory powstałe w związku z działalnością Sklepu Internetowego podlegają rozstrzygnięciu przez sąd właściwy dla siedziby Sklepu Internetowego.

 5. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.

Leki i suplementy dla kobiet w ciąży

FEMIBION NATAL 2...

Zarówno po 13. tygodniu ciąży, jak i w okresie karmienia piersią...
FEMIBION NATAL 2 PLUS *60kaps.
49,99 PLN 

OMEGAMED OPTIMA...

Co wyróżnia Omegamed® Optima Forte   Dla kobiet w ciąży w celu:...
OMEGAMED OPTIMA FORTE *90kaps.
77,90 PLN 

PREGNAPLUS *30kaps

PregnaPLUS to wyjątkowe połączenie witamin oraz minerałów z ...
PREGNAPLUS *30kaps
36,50 PLN 

PRENATAL DHA...

Rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka od II trymestru ciąży - DHA z...
PRENATAL DHA *60kaps.
44,60 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki z odbiorem osobistym i cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

W naszym systemie wszystkie Państwa dane są bezpieczne. Korzystając z serwisu akceptujecie regulamin.

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830