Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Zdrowie meżczyzn

Wpływ testosteronu na ciało mężczyzny

31.01.2017

Hormon zdrowia – nie agresji

 

Testosteron jest hormonem powszechnie kojarzonym przede wszystkim z agresją lub innymi pejoratywnymi cechami przypisywanymi mężczyznom. W rzeczywistości jednk trudno o bardziej dobroczynny dla męskiego zdrowia związek. Pod jednym warunkiem – poziom testosteronu nie powinien być zbyt wysoki (co zdarza się bardzo rzadko i z reguły jest efektem bądź to choroby w rodzaju raka jąder, bądź też wynika z przyjmowania tego hormonu w formie farmakologicznej) i z całą pewnością nie może być zbyt niski.

 

Testosteron a problemy z prostatą

 

Poziom testosteronu u mężczyzn zmienia się wraz z wiekiem. Jego najwyższy poziom zwykle odnotowywany jest u dwudziestolatków (800 ng/dl) i spada z każdym kolejnym dziesięcioleciem (o ok. 200 ng/dl). Obniżający się poziom testosteronu wpływa niekorzystnie na różne części męskiego ciała, z czego najpopularniejszą wynikającą z tego przypadłością jest z całą pewnością przerost gruczołu krokowego, czyli tzw. prostaty. Niski poziom testosteronu sprawia, że gruczoł krokowy zaczyna się rozrastać i uciskać na cewkę moczową. Powoduje to szereg nieprzyjemnych objawów, na czele z problemami z oddawaniem moczu.


Libido i sprawność seksualna

 

Testosteron i jego poziom kojarzony jest również z męskim libido oraz ze sprawnością seksualną. Jego wpływ na oba te elementy życia przejawia się dwojako – im wyższy poziom testosteronu (do momentu przekroczenie pewnej normy), tym silniejsze sygnały o narastającym pożądaniu seksualnym wysyła mózg. Sygnały te jednak nie mogą zostać zrealizowane, jeśli np. niski poziom testosteronu wywołał tak znaczący przerost prostaty, iż podstawowe funkcje seksualne zostały w poważnym stopniu zakłócone.


Siła męskich cech


Jako hormon androgenny, testosteron odpowiada za stopień nasilania się typowo męskich cech, takich jak muskulatura i owłosienie ciała. W pierwszym przypadku testosteron to jeden z kluczowych związków budujących siłę i masę mięśniową. Na typowo męską sylwetkę wpływa również poprzez rozmieszczanie tkanki tłuszczowej. Im wyższy poziom testosteronu, tym większa jest łatwość budowania tkanki mięśniowej, zwiększania siły i spalania zbędnego tłuszczu. Jego niski poziom z kolei zwykle nadaje mężczyznom tzw. sylwetkę gruszki i odpowiada za spore otłuszczenie, zwłaszcza w rejonie brzucha.


W przypadku owłosienia, testosteron wpływa na jego ilość i to zarówno na ciele, jaki i na samej głowie. Wysoki poziom testosteronu przejawia się gęstym owłosienie na klatce piersiowej, brzuchu, nogach oraz przedramionach. Niestety, oznacza on również szybką utratę włosów na głowie – im wyższy poziom testosteronu, tym większa szansa na wystąpienie tzw. łysienia androgennego u mężczyzn w młodym wieku.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830