Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Odchudzanie

Jak schudnąć bez efektu jojo?

26.07.2017

Tym czasem żle zbilansowane odżywianie często przynosi odwrotne efekty niż zakładaliśmy. Najczęstszym tego objawem jest pojawianie się tzw. efektu jo-jo.

 

Kiedy pojawia się efekt jo-jo…

 

Efekt jo-jo to zjawisko dotykające bardzo wielu osób walczących z nadwagą lub otyłością. Mówiąc w skrócie, jest to proces regularnego, wymiennego etapu chudnięcia i tycia, który może mieć negatywne skutki zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Efekt jo-jo pojawia się zazwyczaj w momencie, w którym po zakończeniu diety, mającej na celu spalanie tłuszczu, wracamy do dawnych, niezdrowych nawyków żywieniowych, zwiększając jednocześnie kaloryczność spożywanych posiłków. Jest to najczęstszy błąd, jaki popełniamy. Jak schudnąć bez efektu jo-jo?

 

Jak walczyć z efektem jo-jo?

 

Po pierwsze, należy jeść regularnie i o stałych porach, co najmniej 4-5 niewielkich posiłków dziennie. Taki system odżywiania pozwoli ustabilizować metabolizm organizmu oraz dostarczać mu odpowiednią dawkę energii o systematycznych porach.

 

Po drugie, należy dużo pić, oczywiście napojów pozbawionych zbyt dużej ilości cukru. W takim przypadku najodpowiedniejsza będzie woda, herbata, rozcieńczone soki oraz wszelkiego rodzaju napary ziołowe oraz owocowe. Pamiętajmy, że woda jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, a tym samym istotnie wpływa na spalanie tłuszczu w naszym organizmie.

 

Po trzecie, należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju słodyczy. Uzależnienie od słodyczy jest równie grożne, jak na przykłada palenie papierosów. Według badań opublikowanych w "Archives of General Psychiatry", jakikolwiek bodziec w postaci na przykład plakatu przedstawiającego czekoladę aktywuje w naszym mózgu podobne obszary, jak u narkomana widzącego kokainę lub heroinę.

 

Po czwarte, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Zacznij biegać, spacerować lub po prostu idż na siłownie lub fitness. Dieta i ćwiczenia pozwolą Ci wrócić do normalnej wagi, bez efektu jo-jo.

 

Fakty!

 

Pamiętaj, najczęstsze przyczyny efektu jo-jo to zbyt drastyczne odchudzanie, wracanie do starych nawyków żywieniowych i brak ruchu. Wyeliminuj ze swojej diety puste kalorie. Pamiętaj o oczyszczeniu organizmu, zielona herbata, jedz często i mało. Spalanie tłuszczu to ciągła walka. Jednak, jeżeli zastosujesz się do powyższych porad, osiągniesz cel!

 

Nie ma jednego uniwersalnego produktu, który zawiera wszystkie potrzebne organizmowi składniki odżywcze. Jeżeli stosujesz dietę odchudzającą, to dopiero początek. Prawdziwa dieta zaczyna się dopiero po jej zakończeniu! Według badań, około 90 proc. osób poddających się diecie po jej zakończeniu, wraca do wcześniejszej wagi lub przybiera jeszcze więcej kilogramów! Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów to nie wszystko. Liczy się jeszcze silna wola! Powodzenia!

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830