Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Zdrowie dziecka

Jakie mleko modyfikowane będzie najodpowiedniejsze dla Twojego dziecka?

31.05.2017

Produkowane mleko zostało optymalnie przystosowane do potrzeb organizmu niemowlaka. Dzięki niemu możemy być pewni, że maluch otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze, tak konieczne w diecie każdego dziecka. Jednak, jaki rodzaj mleka wybrać, aby był on jak najbardziej odpowiedni dla niemowlaka?

 

Czym są mleka modyfikowane?

 

Mleka modyfikowane są wytwarzane z mleka krowiego. Jest ono poddawane odpowiedniemu procesowi modyfikacji, który ma na celu jak najbardziej zbliżyć mleko pochodzenia zwierzęcego pod względem składu oraz ilości substancji odżywczych do mleka karmiącej mamy. Proces modyfikacji polega miedzy innymi na usunięciu z mleka krowiego nadmiaru białka, sodu czy tez potasu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nierozwinięty jeszcze do końca organizm niemowlaka. Ponadto mleko krowie zawiera dużą ilość składnika zwanego beta laktoglobuliną, który jest uznawany przez lekarzy pediatrów za niebezpieczny alergen pokarmowy.

 

Podczas procesu modyfikacji w mleku zwiększa się ilość potrzebnych dla zdrowia dziecka mikroelementów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin z grupy A, C, D i E. Oczywiście, wszystkie produkty są poddawane rygorystycznym badaniom oraz różnorodnym testom, aby były one jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia dziecka.

 

Mleka modyfikowane i ich podstawowe rodzaje

 

Wybierając mleka modyfikowane dla malucha, należy kierować się przede wszystkim jego wiekiem oraz ewentualnymi dolegliwościami. Wszystkie mleka modyfikowane mają specjalne oznaczenia na opakowaniu, którymi należy się kierować, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pediatrą.

 

  • Mieszanki początkowe są dedykowane dzieciom w przedziale wiekowym od 1 do 6. miesiąca życia, które nie mają skłonności do alergii ani ulewania. Mieszanki początkowe są bogate w składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Tego rodzaju produkty są oznaczone na opakowaniu cyfrą 1.
  • Mieszanki następne przeznaczone są dla dzieci, które skończyły szósty miesiąc życia. Tego typu mleka posiadają niższą zawartość mleka oraz zwiększoną ilość żelaza, węglowodanów, a także witamin z grupy A i D. Mieszanki takie są oznaczone cyfrą 2.
  • Mieszanki od 12. miesiąca życia są to produkty o mniej zmodyfikowanym składzie, przeznaczone głównie dla dzieci, których dieta jest już różnorodna. Zawierają one jeszcze więcej witamin i minerałów niż wcześniejsze mieszanki. Mleka modyfikowane oznaczone cyfrą 3 są dedykowane zarówno dzieciom 12-miesięcznym, jak i nieco młodszym. Wszystko zależy od zaleceń lekarza pediatry. Mieszanki oznaczone cyfrą 4 są przeznaczone dla dzieci w wieku od dwóch do nawet czterech lat.
  • Mleka modyfikowane przeznaczone dla maluchów z tendencją do ulewania mają w swoim składzie, oprócz szeregu mikroelementów oraz witamin, substancje zagęszczające mleko w żołądku dziecka (np. skrobia ziemniaczana). Tego typu produkty są oznaczone symbolem AR.
  • Mieszanki hipoalergiczne dla dzieci zdrowych, lecz obciążonych genetycznie alergią mają w swoim składzie spreparowane białko, które ma za zadanie minimalizować ryzyko pojawienia się alergii. Są to produkty oznaczone symbolem HA. W tej samej grupie znajdują się również mieszanki przeznaczone dla dzieci mających skłonności do kolki czy też wzdęć.
  • Mieszanki dla dzieci mających większy apetyt zawierają w swoim składzie kleik ryżowy lub kukurydziany, które podnoszą wartość energetyczną mieszanki oraz sprawiają, że dziecko w nocy śpi spokojniej. Tego typu produkty są oznaczone symbolem R lub RG.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830