Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Zdrowie dziecka

Jakie mleko modyfikowane wybrać?

21.07.2017

Jednak zdarzają się takie sytuacje, w których maluch jest uczulony na mleko matki. Wówczas jedyną bezpieczną alternatywą dla dziecka jest mleko modyfikowane. Jaki więc produkt wybrać, aby dostarczył on dziecku wszelkich niezbędnych składników odżywczych?

 

Mleka modyfikowane zamiast naturalnej formy karmienia

 

Przyczyny, dla których mamy rezygnują z naturalnego karmienia dziecka piersią bywają różne. Zazwyczaj wynika to na przykład z ciężkiej, przewlekłej choroby, będącej dużym obciążeniem dla organizmu oraz przyjmowania leków, które mogą mieć negatywny wpływ na skład pokarmu matki. Niezależnie jednak od przyczyn zaprzestania karmienia piersią, idealną alternatywą będzie zastosowanie mleka modyfikowanego w diecie małego dziecka.

 

Właściwy wybór mieszanki

 

Przed rozpoczęciem karmienia dziecka butelką, bardzo ważny jest odpowiedni dobór mleka modyfikowanego, szczególnie pod kątem wieku malucha. Poszczególne mleka modyfikowane mają różny skład i zawierają urozmaiconą mieszankę mikroelementów, witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb dziecka.

 

Niekiedy zdarza się, że dzieci mają większe lub mniejsze kłopoty ze zdrowiem. Niektóre mleka modyfikowane pomagają znacznie złagodzić niepożądane dolegliwości, a nawet im zapobiec. Są to m.in.:

 

  • mleka modyfikowane dla dzieci mających tendencję do alergii pokarmowej; tego typu produkty, oznaczone symbolem HA, znacząco zmniejszają ryzyko pojawienia się u dziecka alergii na białko znajdujące się w krowim mleku; mleka modyfikowane z grupy HA posiadają w swoim składzie o wiele bardziej rozdrobnione białko, które znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii u maluchów; należy pamiętać, że ten typ mleka modyfikowanego nie jest przeznaczony dla dzieci, u których rozpoznano alergię na mleko krowie;
  • mleka modyfikowane, tzw. antyrefluksowe, oznaczone symbolem AR są przeznaczone dla maluchów mających tendencję do ulewania; tego typu mleko ma w swoim składzie substancje zagęszczające mleko w żołądku dziecka, jak np. skrobia ziemniaczana czy też kleik ryżowy;
  • mleka modyfikowane oznaczone symbolem R lub GR są przeznaczone dla dzieci, które mają problemy z apetytem; tego rodzaju mieszanki zawierają dodatkowy kleik ryżowy lub ryżowo-gryczany, który sprawia, że taki posiłek jest bardziej sycący i zawiera większą liczbę kalorii niż inne rodzaje mleka;
  • mleka modyfikowane przeznaczone dla alergików, będące mieszankami mleko-zastępczymi; tego typu produkty są dostępne jedynie na receptę po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pediatrą i są przeznaczone dla dzieci uczulonych na białko znajdujące się w krowim mleku;

Podstawowym kryterium podczas doboru mleka modyfikowanego jest wiek dziecka. Każda mieszanka posiada na opakowaniu odpowiednie oznaczenie oraz szczegółowy opis mówiący, od którego miesiąca życia dziecka mleko może być mu podawane.

 

  • mieszanka oznaczona cyfrą 1 jest przeznaczona dla niemowląt do szóstego roku życia,
  • mleko oznaczone cyfrą 2 jest dedykowane niemowlętom po szóstym miesiącu życia,
  • mieszanka z cyfrą 3 jest przeznaczona dla maluchów po dziesiątym lub dwunastym miesiącu życia,
  • mleko oznaczone cyfrą 4 podaje się dzieciom powyżej drugiego roku życia.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830