Twój koszyk jest pusty
Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Zdrowie meżczyzn

Silna płeć i jej słabe strony, czyli na co najczęściej chorują mężczyźni

09.01.2017

Nie inaczej jest w Polsce. Warto się zastanowić jaka jest tego przyczyna. Mężczyźni nagminnie lekceważą sygnały o problemach ze zdrowiem, które wysyła im ich własny organizm. Skutek? Zbyt późne wykrywanie groźnych chorób zagrażających ich życiu i zdrowiu. Sprawdzamy, jakie są najczęstsze schorzenia dotykające mężczyzn?


Tykająca bomba


Mężczyźni bezsprzecznie o wiele więcej palą oraz częściej nadużywają alkoholu. Do tego dochodzą złe nawyki żywieniowe, niedostateczna aktywność fizyczna lub jej całkowity brak, a także zbyt długi czas pracy, a nader krótki okres wypoczynku i snu. Kumulacja tych wszystkich czynników plus brak profilaktyki zdrowotnej i okresowych badań lekarskich, to tykająca bomba, prowadząca do powstawania groźnych chorób oraz powodująca wysoką śmiertelność w męskiej populacji. Według obliczeń, mężczyźni żyją średnio o 6 do 8 lat krócej niż kobiety.


Wieńcówka


Główny i zarazem najbardziej niepokojącym objawem tej choroby jest intensywny ból w klatce piersiowej zazwyczaj wywołany nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub wysoce stresującym zdarzeniem. Taki ból pojawia się najczęściej za mostkiem i ma najczęściej postać duszącą, gniotącą, rozrywającą lub promieniującą w kierunku żuchwy, lewego ramienia lub pleców. Choroba wieńcowa ma bardzo często dramatyczne skutki. Mowa tu o występowaniu zawałów serca, których objawami są najczęściej bóle w klatce piersiowej, duszności, poty, nudności, a nawet stany podgorączkowe. W najbardziej drastycznych przypadkach dochodzi do zatrzymania krążenia oraz nagłego zgonu sercowego.


Otyłość


Kolejna męska przypadłość to otyłość, szczególnie otyłość brzuszna, która dotyka około 40 proc. pacjentów. Pojawia się ona u mężczyzn zazwyczaj w związku ze złymi nawykami żywieniowymi. Do otyłości brzusznej prowadzi najczęściej zjadanie zbyt obfitych, mięsnych i tłustych posiłków oraz picie dużej ilości napojów gazowanych. W jej wyniku powstaje większe prawdopodobieństwo rozwoju wielu zaburzeń związanych z metabolizmem, których efektem może być nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, dolegliwości układu krążenia, cukrzyca oraz wiele innych groźnych chorób.


Wrzody


Na wrzody cierpi obecnie ponad połowa męskiej populacji w Polsce. Są to najczęściej wrzody trawienne pojawiające się w żołądku lub dwunastnicy. Pojawiają się zazwyczaj w wyniku ciągłego, nadmiernego stresu oraz nieregularnego i niewłaściwego odżywiania. Wrzody są najczęściej dziełem bakterii o nazwie Helicobacter pylori. Na szczęście wrzody trawienne można obecnie skutecznie leczyć farmakologicznie.


Choroby prostaty


Prostata, czyli gruczoł krokowy lub stercz, to ważny narząd odpowiedzialny za wytwarzanie wydzieliny, dzięki której męskie plemniki mogą być zdrowe i sprawne, a także szybko i sprawnie się przemieszczać. Problemy zaczynają się w momencie, gdy prostata zaczyna się powiększać. Najczęściej ma to miejsce około 50. roku życia mężczyzny. Powiększona prostata zdecydowanie utrudnia oddawanie moczu. Objawem choroby prostaty jest zazwyczaj ostry ból w kroczu.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki z odbiorem osobistym i cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

W naszym systemie wszystkie Państwa dane są bezpieczne. Korzystając z serwisu akceptujecie regulamin.

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830