Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Młoda mama

Zdrowa mama to zdrowe dziecko

18.03.2013

W Polsce, w ciągu roku, rodzi się od 400 do 450 tysięcy dzieci. Dla każdej kobiety, pozostającej w tzw. stanie błogosławionym, jest to czas niewątpliwych zmian, a niejednokrotnie wywrócenia całego życia do góry nogami. Każda ciąża wymaga od kobiety diametralnej zmiany stylu życia, co tyczy się również okresu przed poczęciem. Bardzo istotne są prawidłowe nawyki żywieniowe oraz zdrowy tryb życia połączony z prawidłowym dbaniem o swój organizm. Każda świadoma i odpowiedzialna przyszła mama powinna pamiętać, że to, co je ona, je również płód. Ważne jest więc odpowiednie dbanie o zdrowie, by zapewnić rozwijającemu się dziecko dogodne warunki do tego.

 

Kategorycznie zabronione jest w czasie ciąży spożywanie jakiegokolwiek alkoholu, kawy, palenie tytoniu, a tym bardziej zażywanie narkotyków, ale o tym wie chyba każda odpowiedzialna mama. Ważne jest natomiast prawidłowe odżywianie organizmu w witaminy i minerały tak, aby dostarczyć płodowi niezbędnych materiałów do poprawnego i zrównoważonego rozwoju. Oprócz zbilansowanego pożywienia, bogatego w te składniki odżywcze, każda przyszła mama może je również przyjmować w postaci tabletek. Na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju suplementów diety takich na przykład, jak Actiferol, Acti-Globin czy seria doskonałych preparatów marki DoppelHerz Aktiv. Stanowią one perfekcyjne źródło bogate w żelazo, witaminy i niezbędne minerały, a przy tym są całkowicie bezpieczne dla zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Wszystkie spożywane przez przyszłą matkę posiłki muszą być bogate w owoce i warzywa, a ich częstotliwość powinna wynosić od 4 do 5 razy w ciągu doby. Należy tu zdecydowanie podkreślić, że wbrew utartym schematom o tzw. ”jedzeniu za dwoje”, należy kontrolować wagę w każdym miesiącu ciąży. Nadmierne objadanie się wcale nie jest wskazane, a nawet może być szkodliwe dla dziecka oraz dla przyszłej mamy. Optymalna dawka energii potrzebnej kobiecie w czasie ciąży w ciągu dnia to 300 kcal. Nie mniej, nie więcej.

 

Aby zapewnić dziecku odpowiedni rozwój, trzeba zatroszczyć się o to jeszcze przed poczęciem malucha. Doskonałym sposobem na to jest przyjmowanie, najlepiej w postaci naturalnej, kwasu foliowego. Jest on obecny między innymi w fasolce, kapuście, szparagach, brukselce czy kalafiorze. Można również posiłkować się preparatami takimi, jak na przykład Acidum Folicum Polfarmex stanowiącymi doskonałe źródło kwasu foliowego, które można kupić w pro-aptece internetowej.

 

Zarówno przed zajściem w ciążę, jak i w jej trakcie niezwykle ważne jest, aby regularnie monitorować swój stan zdrowia. Bardzo groźne dla matki i dziecka mogą okazać się choroby metaboliczne, układu moczowego, jak również układu krążenia. Będąc w ciąży każda kobieta musi regularnie odwiedzać swego lekarza prowadzącego przynajmniej raz w miesiącu i poddawać się rutynowym badaniom zarówno swego organizmu, jak i nienarodzonego dziecka. Pozwoli to wyeliminować ewentualne komplikacje i da szansę na prawidłowy rozwój płodu.

 

Przyszła mama powinna także uważać na zmęczenie i zbyt gwałtownie nie forsować organizmu. Należy unikać zbyt intensywnego trybu życia, który może negatywnie odbić się na dziecku, a w drastycznych przypadkach prowadzić może nawet do poronienia. Zalecane są przez specjalistów i lekarzy bezpieczne formy ćwiczeń dla kobiet ciężarnych, między innymi spacery, joga czy pływanie, z czego to ostatnie jest najbardziej polecaną i optymalną formą ruchu dla pań spodziewających się dziecka, pozwalającą odciążyć kończyny i kręgosłup, a także ma zbawienny wpływ na układ naczyniowy. Unikać zdecydowanie należy ćwiczeń obciążających stawy, mowa tu o przysiadach czy skłonach.

 

Podczas ciąży należy szczególnie dbać o siebie, przy okazji chroniąc nowe życie rozwijające się w łonie matki. Aby zapewnić małemu człowiekowi prawidłowy rozwój i optymalne warunki do tego, trzeba pomyśleć o tym jeszcze przed samym poczęciem. Każda przyszła matka powinna traktować siebie i swoje ciało, jak świątynię, z której na świat przyjdzie nowe życie. Dbajmy o siebie i o zdrowie naszego nienarodzonego dziecka od samego początku.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830