Drodzy klienci, w związku z przerwą spowodowaną problemami technicznymi zamówienia nie bedą realizowane do odwołania. Prosimy o cierpliwość, za utrudnienia przepraszamy.
Kontakt telefoniczny 604 733 830.
Jesteś tutaj:

Młoda mama

Jakie rośliny odstraszają komary?

24.06.2014

Lato i wakacje to niestety również okres największej aktywności komarów oraz innych owadów. Występują one wszędzie, ale najbardziej odpowiadają im parki, ogrody, place zabaw, a także tereny w których pobliżu znajdują się akweny wodne lub stawy.

 

Przed muchami oraz komarami należy się chronić, szczególnie przed tymi drugimi, bo ich  ukąszenie - chociaż praktycznie nieodczuwalne powoduje powstanie swędzącego i czerwonego bąbla.

 

W aptekach, sklepach oraz drogeriach dostępnych jest szereg preparatów, które mają za zadanie odstraszanie owadów. Można je kupić na przykład w postaci sprayu, żelu czy kremu. Dostępna jest również szeroka gama produktów, których skład skutecznie ma odstraszyć komary. Nie stosuje się ich jednak bezpośrednio na skórę tylko "otacza" się nimi. Wymienić tutaj należy świeczki, odświeżacze powietrza, czy produkty uwalniające odstraszający komary zapach po podłączeniu ich do kontaktu.

 

Warto jednak pamiętać, iż samemu możemy uprawiać rośliny, które skutecznie odstraszają insekty. Zwykle nadają się one do uprawy zarówno w ogrodzie jak i w domu.

 

  1. Lawenda wąskolistna - ten gatunek lawendy jest najbardziej przystosowany do polskiego klimatu. Zapach lawendy skutecznie odstrasza komary, a zarazem jest na prawdę bardzo przyjemny. Jako roślina do uprawy lawenda lubi nasłoneczniona miejsca. Podlewając lawendę zarówno w domu bądź też w ogrodzie należy pamiętać o umiarkowanym dozowaniu wody.
  2. Tymianek pospolity - tymianek oprócz swoich właściwości odstraszających komary, dodatkowo znany jest także ze swoich właściwości leczniczych. Z powodzeniem można go stosować w czasie biegunek, przeziębień lub ogólnych problemów z układem trawiennym. Tymianek najlepiej kwitnie w jasnym oraz nasłonecznionym miejscu. Jeżeli tymianek hodowany jest u nas jako roślina kwitnąca w ogrodzie należy podlewać go wówczas, gdy podłoże jest suche, jeżeli natomiast rośnie on w doniczce należy dostarczać mu wody dwa razy w ciągu tygodnia.
  3. Pelargonia szorstka - jest ona uważana za najbardziej pospolitą roślinę ozdobną. Nie wymaga ona szczególnej pielęgnacji zapach który wydziela bardzo skutecznie odstrasza wszelkie owady. Roślina ta bez problemu może być hodowana w miejscach jasnych oraz bezpośrednio w miejscach nasłonecznionych. Należy jednak pamiętać o jednym bardzo istotnym szczególe. Pelargonie należy podlewać rano, nie wieczorem, gdyż sprzyja to powstawaniu grzybów.
  4. Mirt pospolity - to najbardziej znana oraz popularna roślina doniczkowa, która skutecznie odstrasza komary oraz owady. Może być hodowana zarówno w domu jak i na balkonie. Nie toleruje ona mocnego nasłonecznienia, oraz bezpośredniego działania promieni słonecznych, gdyż ma to bardzo negatywny wpływ na jej liście oraz kwiaty.
  5. Komarzyca - można z pełną swobodą hodować ją w domu, ale także na balkonie oraz tarasie. Jest idealną ozdobą. Jest to roślina, która najlepiej kwitnie w miejscach słonecznych. Wymaga ona jednak gleby, która jest bogata w składniki odżywcze. Należy również pamiętać o jej regularnym podlewaniu.
  6. Bazylia - dzięki swojemu intensywnemu zapachowi bazylia to idealna roślina odstraszająca komary. Ma ona również szerokie zastosowanie w kuchni jako przyprawa oraz dodatek do potraw. Wymaga ona regularnego podlewania oraz dbania o liście.
  7. Mięta pieprzowa - idealna w dolegliwościach żołądkowych, oraz jako odstraszacz komarów. Rozkwita się dość bujnie dlatego warto ją przycinać oraz zasadzać w większych doniczkach.

Polecane w Aptece Internetowej

BEBILON Profutura 2...

BEBILON PROFUTURA MLEKO NASTĘPNE POWYŻEJ 6 MIESIĄCA 800G   Opis...
BEBILON Profutura 2 mleko następne powyżej 6 miesiąca *800g
58,99 PLN 

DENTIBABY Żel na...

Masaż dziąseł z użyciem żelu Dentibaby pozwala zmniejszyć ból...
DENTIBABY Żel na ząbkowanie 25ml
11,90 PLN 

Suplementy dla dzieci

MEL-TIKI witamina...

Działanie Pyszny waniliowy smak Bez cukru. Bez ryzyka próchnicy Bez...
MEL-TIKI witamina D3 tabl.d/ssania 60szt.
22,00 PLN 

MOLLER'S BABY tran...

Möller’s Baby Tran Norweski to wysokiej jakości i czystości tran z...
MOLLER'S BABY tran norweski o aromacie naturalnym 250ml
32,50 PLN 

MOLLER'S OMEGA-3...

O produkcie Möller’s Omega-3 Rybki to kwasy omega-3 i witamina D w...
MOLLER'S OMEGA-3 żelki rybki 36szt.
27,80 PLN 

SAMBUCOL KIDS syrop...

Sambucol® to bezpieczny i skuteczny produkt do postępowania...
SAMBUCOL KIDS syrop dla dzieci 3+ 120ml
25,50 20,00 PLN

Czytelnia

Artykuły

O Nas

AptekaPRO-APTEKA jest częścią Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie PRO-FAMILIA o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym. W naszej aptecę znajdziesz leki, cały wachlarz suplementów i wyrobów medycznych. Ze względu na specjalizacje naszą główną domeną są leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajdziesz tutaj również kosmetyki, witaminy, herbatki jak również mleka modyfikowane i akcesoria dla niemowląt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Apteka działa na zasadzie zezwolenia nr FARZ-DA.8520.1599.2012 wydanego przez Podkarpacki Wojewódzki

Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie.

 

Kontakt

Apteka Pro-Familia
T.Wapiński Z.Sobieszczański

ul. Witolda 6B
35-302 Rzeszów
NIP: 813 36 39 811
REGON: 180 63 50 26

 

tel. +48 604 733 830